Kurban Bayramı tatili nedeni ile 15-19 Haziran tarihleri arasında vereceğiniz siparişler 20 Haziran günü kargoya verilecektir. Elegance marka hariç Astigmatlı (Toric), Multifocal ve Renkli lenslerin sevkiyatı 24 Haziran'da kargoya verilecektir. Bayramınızı kutlar sağlıklı günler dileriz. ( Alcon ürünlerin ruhsatlandırma süreci devam etmektedir Alcon firması, Türkiye çapında şuanda ürün çıkışı yapamamaktadır, ürün sevkiyatları minimum 2 hafta içinde yapılacaktır. )

Search

0850 307 46 75
0850 307 46 75

İADE KOŞULLARI

1. Satın alınan ürünler teslim aldığınız gün dahil 365 gün içinde belirtilen koşullar dahilinde değişim ve iade edebilirisiniz . İade için 14 gün ,değişim için 365 gün içerisinde işlem yapabilirsiniz. Değişim kontakt lensler için geçerlidir. Özel üretim, yurtdışı sipariş ürünlerin 365 gün değişimi yada iadesi yoktur. Yalnızca Acuvue Oasys Sph Haftalık lens ve Acuvue Oasys 1Day Sph ürünlerin değişimi ve iadesi yapılmamaktadır.

2. İade talebinizi info@lenssepeti.com.tr mail adresi üzerinden yada 0850 307 46 75 Telefon numaralı telefonumuz üzerinden talebinizi iletebilirsiniz.

3. İade etmek istediğiniz ürüne ait, hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerin de aynı anda iade edilmesi gerekir . Aksi takdirde iade işleminiz gerçekleşmez.

4. RX, özel üretim, yurtdışı sipariş ürünlerin iadesi alınamamaktadır.

5. Değişim yapılmak istenen ürünün yanında verilen kampanya, hediye veya promosyon ürünlerin fiyatları faturadan düştükten sonraki kısmı kupon olarak hesabınıza aktarılacaktır.

6. Satın alınan ürünlerin açılmamış, kutularının üzerine yazı yazılmamış ve kullanılmamış olması gerekmektedir.

7. Solüsyon ve sıvı ürünlerin iadesi alınamamaktadır.Kampanya, promosyon ve hediye olarak yanında verilen solüsyon ve sıvı ürünlerin fiyatları hesaplanarak fatura toplam tutarından düşülerek hesabınıza aktarılır.

8. İade edilen ürünlerin faturası ve fişi mutlaka ürünler ile birlikte gönderilmelidir.
Kurumsal faturalar için iade faturası düzenlenerek ürünlerle birlikte gönderilmesi gerekmektedir.

9.Kargo ücreti müşteriye aittir. Ürünlerin zarar görmeyecek şekilde paketlenerek, belirtilen kargo firmaları ile gönderilmelidir.
Kargoda zarar gören ürünlerin iadesi alınmamaktadır.

Para İadesi

Geri Ödeme

* Gönderdiğiniz ürün/ürünler,taramıza ulaştığında iade işleminin onaylanması durumunda 2 ila 8 iş günü içinde “ürün bedeli” tarafınıza geri ödenecektir.
* Ödeme şekli “Kredi Kartı” ve tercihiniz “Para İadesi” ise; ödemeniz online olarak hemen kredi kartınıza yapılacaktır.
Taksitli kredi kartı ödemelerinin geri iadesinde tutarın tamamı sahibi olduğunuz kredi kartınızın bankasına tek seferde ödenir. Bu aşamadan sonra banka, bu tutarı kredi kartınıza her ay taksit tutarı kadar yatırır ve çeker (ekstreye + ve – olarak yansır). Bu işlem taksit sayısı kadar ay devam eder. Eğer iadeden önce 1 veya 2. taksit vb. ödemiş iseniz en son 1 ve 2. taksiti hesabınıza yatırır fakat diğerlerinde olduğu gibi bu tutarları hem yatırıp hem de çekmez, sadece ekstreye +taksit tutarı kadar meblağ yatırılır.
* Ödemenizin hesabınıza yansıması bankaların işlem sürelerine göre farklılık gösterebilir.
Debit kartlara iade bankalara göre farklılık gösterebilmektedir. Online olarak iade yapılamadığı takdirde sizinle iletişime geçilerek IBAN numaranız istenecek ve iade Havale/EFT olarak gerçekleştirilecektir.
* Ödeme şekli “Havale/EFT” veya “Kapıda ödeme” ve tercihiniz “Para İadesi” ise; bildirimde bulunduğunuz IBAN numaranıza paranız geri ödenir.

Havale/EFT olarak iadeniz tamamlandığında lenssepeti tarafından, hesabınıza tanımlı olan e-mail adresine işlem detaylarını gösteren bir dekont gönderilmektedir.
İade işleminin banka veya kart hesabınıza yansıma süresi ise, bankanızın işlem sürecine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bu süreç, bankaların tüm üye işyerleri ve bireysel müşterilerine uygulamakta olduğu standart süreç olup; iade işlemleri aynı gün içerisinde kredi kartına geri yansıtılmamaktadır.

Dekontun size ulaşmasından itibaren hala hesabınızda iade tutarını göremiyorsanız, dekontta belirtilen bilgiler ile bankanıza başvurunuz.

Back to Top
Ürün Sepete Eklendi